FOLLOW

Photobucket photobucket Photobucket photobucket Photobucket photobucket photobucket photobucket photobucket

RECOMMENDED

LONDON. SOMEWHERE DIFFERENT

30.05.2014

I AM A HAIRDRESSER!

Plany. Chyba każdy z nas lubi planować, marzyć i po cichu układać swoją przyszłość. Niekiedy nasz plan jest idealny i przy odrobinie szczęścia realizujemy go prędzej czy później, a czasami życie ma dla nas zupełnie coś innego. W moim przypadku do zdobycia kolejnego celu pomógł mi mój upór i samodzielne podejmowanie decyzji. Wie, wiem brzmi to odrobinie egoistycznie, jednak jeśli słuchałbym tylko i wyłącznie moich przyjaciół, znajomych i rodziny dziś nie byłbym .... fryzjerem! Zdobyty tytuł pomógł mi w realizacji mojego planu w praktyce. Dziś od ponad kilku tygodni mam możliwość doszkalania swoich umiejętności w właśnie w tym kierunku. Mam jeszcze trochę do opanowania w tej dziedzinie, jednak czuję, że z każdym dniem dzięki temu spełniam się jeszcze bardziej. Nie od razu Kraków zbudowano ;).
 P.S Dopiero połowa roku, a ja już myślę o grudniu. A dlaczego? To jeszcze tajemnica.
A teraz: koki, loki i fale ;)
                                                                     xoxo
                                                                     BVL

                                                         

29.05.2014

PINK

Mogłoby się wydawać, że różowy należy do moich ulubionych kolorów, jednak przez długi czas podchodziłem do niego niechętnie. O nie. Nie dlatego, że wydawał mi się mało męski jak większość uważa. Miałem inny powód. Róż był równy dla mnie z kiczem, ale takim przez duże k i to właśnie dlatego omijałem tę barwę dużym łukiem. Z drugiej strony ostatnio wyznaję zasadę: nigdy nie mów nigdy, która sprawdziła się także i tym razem. Stałem w jednym z  moich ulubionych second handów kiedy to ujrzałem różową marynarkę. Bardzo w stylu Barbie i na pograniczu kiczu z dobrym stylem. Zaryzykowałem i kupiłem tym bardziej, że leżała tak jak chciałem. 
Pierwsze wyjście w niej wywołało niemałe poruszenie wśród znajomych, jednak dzięki temu utwierdziłem się jeszcze bardziej w przekonaniu, że pasuje do mnie idealnie. Skupiła również uwagę fotografa podczas sesji. Biała barwa idealnie poskromiła róż. Całość wypadła stonowanie, jednak żeby nie było nudno dodałem pazura w postaci pomarańczowej torebki od Ralpha Laurena, która w ostatnim czasie często mi towarzyszy. A jak Wy interpretujecie różowy?
P.S Niebawem znowu Was zaskoczę
xoxo
BVL


Jacket-Vintage/ Shirt-H&M/ Pants- River Island/ Shoes- Zara/
Bag-Ralph Lauren/ Jewelery-Tiffany and Co 
pic.by Aleksandra Mokrzycka 

27.05.2014

BLACK SKULL

Alexander Mcqueen był niekwestionowanym mistrzem który swoim poglądami wyprzedzał świat przynajmniej o dziesięć lat. Jego styl dla jednych był niezwykły natomiast reszta odbierała go jako zwyczajne nieporozumienie. Wyprzedzał, wyznaczał i odkrywał dotąd dla nikogo jeszcze nieznane całkowicie nowe trendy w modzie. Zresztą cokolwiek napisałbym to i tak nie odda charakteru jego osoby. 
Po jego tragicznej śmierci wiedziałem, że pierwszą rzeczą z jego nazwiskiem  jaka znajdzie się w mojej szafie będzie apaszka w kultowe już czaszki. Po jakimś czasie wreszcie nowa zdobycz trafiła do mnie. Mimo, że spotkałem się już z liczną krytyką na jej temat, to jest to mój must have bez którego moja garderoba nie istniałaby. To właśnie ta apaszka gra dziś główne skrzypce. Cała stylizacja jest dość prosta i surowa ostatnio to mój ulubiony styl.
P.S Życie coraz bardziej mnie zaskakuje. Pamiętacie post dotyczący zmian? W ostatnim czasie coraz bardziej uwidaczniają się. 
xoxo
BVL 

                          Jacket-H&M/ Shirt-H&M/ Pants-Zara/ Shoes-Versace/ Bag-Balenciaga
                           Scarf-Alexander Mcqueen/ Watch-Michael Kors

21.05.2014

BOHO

Perfect match! W taki właśnie sposób można określić styl stylistki Rachel Zoe. Frędzle, duże okulary, odrobina błysku  i wzorzyste dodatki. Jednym słowem BOHO z mały pazurem i nutą przepychu. Tak to jest właśnie to co wyróżnia ją na tle innych. Dla jednych jest to zupełnie nie wpasowanie się w aktualne trendy, a dla drugich strzał w dziesiątkę. Ja zaliczam się do tej drugiej grupy. Trendy są trendy na jedną chwilę, a indywidualny styl tak jak w przypadku Rachel prędzej czy później będzie doceniony. 
Dziś postanowiłem połączyć mój styl z odrobiną Rachel Zoe. Muszę powiedzieć, że dopiero po skompletowaniu całości spojrzałem w lustro i stwierdziłem: OMG! Love U Rachel Zoe! Stylizację stworzyłem na podstawie kozaków za kolano, które na nodze prezentują się wyśmienicie. A co zresztą? Zaufałem mojej intuicji i całość przełamałem ogromną torbą w kultową szachownicę od domu mody Louis Vuitton.
xoxo
BVL                             Poncho-F&F/ Shirt-H&M/ Jeans-River Island/ Shoes-Vintage/
                             Bag- Louis Vuitton/ Sunglasses-Hogan/ Bracelet-Alexander Mcqueen/
                             Jewelery-Tiffany and Co/ Belt- Vintage


15.05.2014

EUROVISION

Kobieta z brodą 
…A ludzie bajki piszą…

W słuchawkach piosenka Till The World Ends, lampka wina i kolejny numer Harper
's Bazaar w moich rękach i iPad. Ze swojego punktu widzenia możesz uznać mój wieczór za niezwykle bezproduktywny. Oczywiście masz do tego pełne prawo tak samo jak do wyciągania wniosków z innych sytuacji. Jednak w moich oczach wygląda on zupełnie inaczej. 
Harper
's Bazaar jak zwykle zaskakuje mnie, podobnie jak większość z Was zaskoczyły wyniki tegorocznego konkursu piosenki Eurowizja. Zaczęło się w poniedziałek, a skończy chyba w następnym roku, kiedy to mam nadzieję będę patrzył na to z zupełnie innego punktu. 
Kobieta z brodą czy facet z biustem? Z szerokim uśmiechem na twarzy ludzie na przystanku autobusowym wspólnie i na głos zastanawiali się nad swoim problemem dnia. Zupełnie nie wiedzieli kto to był, a może to coś, czy to był żart czy może ktoś się pomylił? Po kilku minutach wspólnego zastanawiania się stwierdzili, że szkoda było oczu na ten widok. Dalszy temat zszedł już na moją ulubioną ścieżkę. Oczywiście jest to homoseksualizm o którym to ludzie wiedzą wszystko, a może ponad to, a przede wszystkim uznają tę orientację za chorobę i karę zesłaną od Boga. Bo przecież taki człowiek jest gorszy od tego „normalnego” czyli heteroseksualnego. Dziwadła. Nie powinni wcale się udzielać i być odizolowani od reszty. A po drugie śluby i dzieci? W głowach im się już poprzewracało! Co będzie niedługo z tym światem?!
Tak właśnie wyglądała moja podróż do domu i to jeszcze po całym dniu. Lepszego powrotu nie mogłem sobie wymarzyć. Wygrana podczas tegorocznej Eurowizji była nakierowana również na cały świat. Nie bez powodu wybrano kontrowersyjną postać z oryginalną barwą głosu. Była to wspaniała okazja aby pokazać światu odmienność i traktowanie wszystkich ludzi w jednakowy sposób. Jednym słowem był to apel typu: „Ludzie świat się zmienia!”
Eurowizja pokazała piękne barwy głosu jak i spróbowała nauczyć nas tolerancji i przełamywać bariery. Różnorodność i poznawanie swojego charakteru nie jest czymś złym. Wręcz przeciwnie. Uświadamia nam, że świat może wyglądać w taki sposób jakim my chcemy go widzieć, a nie jak postrzegają go wszyscy. Jeśli twoja matka z zawodu jest lekarzem, a tata prawnikiem, ty sam wcale nie musisz iść tą drogą. Oczywiście jeśli ją wybierzesz z przymusu cała rodzina będzie szczęśliwa, ale czy ty również będziesz? Życie jest jedno a to właśnie tylko od nas zależy jaką drogę obierzemy. 
Każdy chce być szczęśliwy bez względu na płeć, wiek czy orientację seksualną. Czy to takie trudne do zrozumienia? Do pojęcia tego nie jest potrzebne żadne wykształcenie, ani zdobyty tytuł. Równie dobrze można zadać pytanie dlaczego ludzie nie komunikują się w jednym języku.
Z drugiej strony ja jeśli nie posiadam wiedzy na dany temat to staram się nie wypowiadać, jednak zauważyłem jest to jest obecnie w trendzie. Jednak obecnie każdy z nas jest ekspertem w każdej dziedzinie. A tak na marginesie ludzie gadają i gadać będą do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej. Jednak zawsze łatwiej zajmować się cudzym problemem i pochopnie ocenić drugiego człowieka, niż spojrzeć najpierw na siebie. Ahhh ta nasza natura. A ludzie bajki piszą…
xoxo
BVL
12.05.2014

CLASSY TRAVEL

Podróże. Od pewnego czasu stały się moim kolejnym konikiem. Podczas przemieszczania się z jednego punktu do drugiego dla mnie liczy się również wizerunek. Stary pociąg, ogromna walizka, okulary przeciwsłoneczne i przegląd prasy. Czujecie tę atmosferę? W takim stylu mógłbym podróżować w nieskończoność i poznawać nowe miejsca na świecie. 
Zainspirowany tym wszystkim stworzyłem moją kolejną stylizację. Bazą do niej był vintage trencz. Dla równowagi ubrałem mokasyny również w musztardowym kolorze, który został podbity przez skórzaną torbę. Jest to mój kiler wśród kolekcji torebek. Prosta, elegancka i z pazurem. Klasyczna torba Burberry jest tutaj niezastąpiona, ponieważ to ona zrobiła cały look. W takim wydaniu podróżowanie jest dla mnie samą przyjemnością. 
A Wasze podróże jak wyglądają? 
xoxo
BVL


                             Jakcet-Vintage/ YT-shirt-H&M/ Scarf-Vintage/ Bag-Burberry/
                             Pants-River Island/ Watch-Michael Kors/ Shoes-Vintage

10.05.2014

CHANGES

Poniedziałek, Wtorek i zaraz jest Niedziela. Wy też tak macie? Ostatnie tygodnie u mnie właśnie tak wyglądają. Mógłbym narzekać jednak ja się z tego ogromnie cieszę. Mogę głośno powiedzieć, że wreszcie wszystko zaczęło się układać po mojej myśli i zgodnie z moim planem. Nie ukrywam, niekiedy nie czuję nóg, ale ta ogromna satysfakcja jest niezastąpiona. Ahhh to jest coś naprawdę niesamowitego. Cieszyć się, że marzenia stają się rzeczywistością. Nie powiem, że droga do zrealizowania kolejnego celu była łatwa jednak było warto. 
Dzisiaj znowu zamieszczam zdjęcia z jednej z moich ulubionych sesji. Tym razem w roli atrybutu występuje pióro, które dla mnie jest symbolem zmian. Pióro jest  jak życie. Dla jednych może być lekkie, a drugie bardzo chwiejne i ciężkie. 
xoxo 
BVL TOP BAGS
                                  vogue.com/ style.com/ pinterest.com/ tumblr.com

06.05.2014

WHITE SENSATION


                             T-shirt-H&M/ Pants-ZARA/ Shoes- Versace/
                             Bracelet-Alexander Mcqueen/  Necklackle-Tiffany and Co