FOLLOW

Photobucket photobucket Photobucket photobucket Photobucket photobucket photobucket photobucket photobucket

14.07.2015

ALL ABOUT ME. NEXT INTERVIEW

                                                  Trzeba wiedzieć czego się chce 

- Pojęcie osoby dobrze ubrane jest względne - przyznaje Kamil Brzozowski 
Z Kamilem Brzozowskim blogerem modowym, rozmawiamy o tym, jak ubierają się Polacy, a także o dużych pokazach mody i akcesoriach za kilka tysięcy złotych.Jak zostałeś blogerem modowym?
- Zjawisko mody towarzyszyło mi odkąd pamiętam. Już jako siedmiolatek potrafiłem oglądać magazyny właśnie o tej tematyce. Z biegiem czasu ten temat interesował mnie coraz bardziej. Później zacząłem przeglądać strony internetowe w poszukiwaniu inspiracji. Czułem wewnętrzną potrzebę pogłębienia tego zainteresowania. Decyzja o założeniu bloga www.blairvonlondon.blogspot.com była spontaniczna. Nie myślałem, że uda mi się dzięki temu tak bardzo rozwinąć.

To dość modna ostatnio profesja, ale nie każdemu udaje się 
zaistnieć. Co zrobić, by osiągnąć sukces?
- Prawda. Może brzmi to paradoksalnie, ale moda przemija szybko, dlatego w tym przypadku ważna jest autentyczność i wypracowanie własnego stylu. Wytrwałość i odporność na wszelaką krytykę to kolejne cechy przydatne nie tylko w przypadku prowadzenia bloga, ale również w życiu jeśli chcemy dojść do wyznaczonego celu. Trzeba również wiedzieć czego się chce. Pamiętajmy, że sukces nigdy nie przychodzi od razu. Sami musimy na niego zapracować..

Bywałeś na dużych imprezach modowych w kraju i za granicą. Która 
wywarła na Tobie największe wrażenie?

- Największe wrażenie wywarła na mnie prezentacja kolekcji Markusa Lupfera w Londynie.
Wszystko miało miejsce z dala od centrum. Nie był to również tradycyjny pokaz, gdzie modelki chodzą po wybiegu. Tym razem prezentację ubrań projektanta można było porównać do spektaklu. Modelki siedziały, wstawały i chodziły w różne strony. Nie były skupione na obiektywach aparatów fotoreporterów, a na swoim towarzystwie. Tym razem to fotoreporterzy musieli się skupić, aby zdobyć najlepsze ujęcie. Liczba gości była również ograniczona.

Na jakim wydarzeniu związanym z modą chciałbyś się pojawić w 
niedalekiej przyszłości?

- Zdecydowanie jest to Fashion Week w Nowym Yorku. Do tej pory byłem na pokazach kolekcji w Berlinie, Londynie, Paryżu i Łodzi. Poznałem tam wiele ciekawych osób z którymi utrzymuję kontakt do dziś.

Czy masz jakieś autorytety w kwestii mody?
- Tak jest nim amerykańska stylistka, a obecnie projektantka Rachel Zoe. Ubiera największe gwiazdy w Hollywood. To ona decyduje w jakich stylizacjach Kate Hudson czy Cameron Diaz zaprezentują się na czerwonym dywanie.

Jak oceniasz styl Polaków?
- W ostatnich latach zaczął się powoli zmieniać. Społeczeństwo staje się coraz odważniejsze, jednak stwierdzam, że Polacy nadal za długo oswajają się z nowymi trendami.
Wciąż obawiają się krytyki i pewnie dlatego nie chcą szukać stylu i kreować własnego wizerunku. Cieszy mnie natomiast to, że również mężczyźni coraz częściej zwracają uwagę na swój wygląd. Jest to z pewnością duży krok w przód.  

A styl mieszkańców naszych okolic- gminy, powiatu? Bardzo się różni 
od stylu mieszkańców dużych miast?
- Z biegiem lat te granice zacierają się, jednak wciąż jest widoczna różnica jeśli chodzi o styl,  w dużych i małych miastach. W większych miejscowościach społeczeństwo jest bardziej odważne i chętne na zmiany, dlatego częściej eksperymentuje z wyglądem. Zauważyłem również, że częściej zaczęliśmy stawiać na jakość, a nie na ilość przy doborze naszej garderoby. To jest dobry kierunek.. 

Czy aby być dobrze ubranym trzeba mieć dużo pieniędzy? Można by tak pomyśleć, obserwując przedstawicieli świata mody, lansujących się w ubraniami czy dodatkami nawet za kilka tysięcy złotych.
-Najpierw muszę coś wyjaśnić. Rzeczy, które sięgają kilku tysięcy złotych kosztują tyle z powodu najwyższej jakości materiałów i czasu pracy. Do tego są idealne skrojone i dopasowane, a akcesoria nie ulegają zniszczeniu po trzecim założeniu. Niektórzy stwierdzą pewnie, że jest to zwykła fanaberia, ale przecież nikt nikomu nie każe wydawać tylu pieniędzy na zakupy. Pojęcie osoby dobrze ubranej jest względne. Wszystko to zależy od tego jaką kwotą dysponujemy i jaką możemy przeznaczyć na tę okazję. Efektownie można ubrać się w sklepie z odzieżą używaną, a także w luksusowym domu handlowym VITKAC w Warszawie. Nie jest nigdzie powiedziane, że musimy wydawać fortunę jeśli chcemy być ciekawie ubrani. Tak naprawdę wszystko zależy od poczucia naszej estetyki i tego, w jaki sposób zestawimy ubrania. CP
Marta Pudrzyńska 

4 komentarze:

 1. Powinniśmy robić to, co lubimy nie zważając na innych :).
  marysia-k

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy z nas ma jedno życie. Pozdrawiam

   Usuń
 2. Świetny artykuł i zgadzam się ...własny, nietuzinkowy i ponadczasowy styl to podstawa sukcesu!

  Zapraszam na nowy post:
  http://alanja.blogspot.com/2015/07/rdza.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bycie sobą, to zawsze strzał w dziesiątkę.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń