FOLLOW

Photobucket photobucket Photobucket photobucket Photobucket photobucket photobucket photobucket photobucket

10.06.2013

Krytycznym okiem top modelki


W ostatnim czasie w polskim społeczeństwie zauważyłem jeden trend, który coraz bardziej się nasila, coraz bardziej jest widoczny i coraz więcej osób wprowadza go do swojego życia. Nie, nie, niestety nie. To nie będzie wywód na temat co jest modne, a co jest out. Nie tym razem. Trend o, którym mówię to krytyka. Jest obecna po prostu wszędzie. Zawsze była, jednak w ostatnim czasie nabrała większych rozmiarów.
Zarówno w życiu codziennym, w szkole, w pracy, na plaży, a przede wszystkim w mediach. Przyjęła się nawet zasada, że jeśli ktoś chce w jakikolwiek sposób zaistnieć to już nie musi pokazywać swojego nagiego ciała nawet z jedną fałdką tłuszczu. Chcesz być, skrytykuj bądź powiem bardziej potocznie obraźliwe i wyzwij. O tak! Od nie chcenia po prostu ! Z pewnością odbije się to oczekiwanych echem.
            Po pierwsze żeby było jasne. Nie mam żadnych problemów z wysłuchiwaniem krytyki,  o ile jest ona konstruktywna, a rozmówca który wypowiada ją w moim kierunku odznacza się inteligencją i reprezentuje cenne wartości. Taką krytykę nawet chce słyszeć, no wiem, że mogę coś w sobie zmienić i wyjdzie mi to na dobre. Nie rozumiem jednak krytykowanie czegokolwiek lub danej osoby bez jakiejkolwiek podstawowej wiedzy na określony temat. Dla mnie jest to kosmos. Osobiście nie wyobrażam sobie skrytykować reprezentacji Polskiej piłki nożnej, ponieważ temat dotyczący tego sportu jest mi daleki. Nie mam wiedzy, nie orientuje się więc nie krytykuję. Ale nie o sobie chce pisać.
          Przez ostatni okres w związku z nagrywaniem programu pt. "Top model", swoje rodzinne strony odwiedzała Anja Rubik. Światowej sławny modelka, która stała się już ikoną magazynów modowych. Interesuje się modą i podziwiam Anję. Na Anji każdy element garderoby wygląda jak sztuka. I nie ważne czy jest to torebka za 8 tys. zł czy też za 80 zł. Ona ma w sobie to coś. Jednak nie dla wszystkich. Po ostatnim odcinku programu Top Model kiedy czytałem komentarze anonimowych komentatorów nie wierzyłem co widzę. Zamiast cieszyć się, że naszej rodaczce udało się osiągnąć sukces na skalę świata to skrytykowali nie tylko jej kreacje, ale również urodę. Wątpię, że przynajmniej połowa z tych osób chodziła na wybiegu i ma świadomość jakie panują tam warunki, a przede wszystkim jaka uroda jest najbardziej pożądana do prezentowania światowych trendów. Oczywiście każdy ma prawo komentować wszystko, jednak sądzę, że należy mieć w tym chociaż minimalne obeznanie i doświadczenie. A przede wszystkim należy być częścią danej branży. Z drugiej strony czyjąś prace łatwiej jest negatywnie skrytykować, niż pochwalić. Zatem drodzy rodacy, zabierajcie się do ciężkiej pracy, a następnie zabierajcie głos w danym temacie. Bo jak to mówią: Nic samo nigdy nie przyjdzie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz